ماجراجویی در دنیای بسته بندی

مقوا کرافت

۱۱ شهریور ۱۴۰۰
administrator پک باز

مقوا کرافت دارای رنگ طیف قهوه ای است. زیرا در زمان تولید با الیاف چوب و الیاف کاغذ بازیافتی، به آن سفیدکننده اضافه نمی‌شود. یعنی در پروسه تولید آن از مواد شیمیایی سفید کننده استفاده نمی‌شود.

کاربرد مقوا کرافت در صنعت بسته بندی

در تولید ورق فلوتینگ و مقوا دوپلکس از انواع کاغذ کرافت و مقوای کرافت استفاده می‌شود. ورق فلوتینگ برای تولید بسته بندی کالاهای بزرگ یا بسته بندی هایی که باید وزن زیادی را تحمل کنند، کاربرد دارد. همچنین در تولید کارتن پستی و کارتن مادر از ورق فلوتینگ استفاده می‌شود. ورق دوپلکس نیز برای تولید جعبه های کوچک با قدرت محافظت بالا استفاده می‌شود. مانند جعبه هایی که در بسته بندی آرایشی و بهداشتی کاربرد دارند.

مقوا نچرال کرافت

نوع دیگری از مقوای کرافت به نام نچرال کرافت که در دسته مقوا بهداشتی قرار می‌گیرد. برای تولید بسته بندی مواد غذایی بویژه بسته بندی فست فود و جعبه غذای بیرون بر که در آنها مواد غذایی در تماس مستقیم با بسته بندی قرار می‌گیرد. استفاده می‌شود. این مقوا از الیاف ویرجین تولید می‌شود. از این رو عاری از باکتری‌ها و آلودگی‌هایی است که در مقواهای معمولی وجود دارد.

بسته بندی نزدیک به طبیعت

رنگ قهوه‌ای مقوا کرافت که نزدیک به رنگ خاک است. حسی از طبیعی بودن را القا می‌کند. همین موضوع موجب شده استقبال از آن برای بسته بندی موادی که ریشه طبیعی دارند یا تولیدکننده می‌خواهد مصرف کننده چنین حسی درباره آنها داشته باشد رو به افزایش است. برای مثال حتمن پیش می‌آید هنگام خرید در هایپر مارکت به بسته بندی ادویه یا چای یا حتی شامپوهای گیاهی با مقوای کرافت بربخورید.

مقوا کرافت

طراحی بسته بندی با مقوا کرافت

مقوا کرافت ویژگی‌هایی دارد که در طراحی بسته بندی باید به آنها توجه شود. برای مثال رنگ قهوه‌ای زمینه کرافت امکان استفاده از رنگ سفید را فراهم می‌کند. همچنین باید توجه داشت که از میزان براقی رنگ‌ها روی زمینه قهوه‌ای کاسته می‌شود. در این مورد طراح دو انتخاب دارد: یا طراحی را با توجه به این ویژگی انجام دهد. یا اینکه با استفاده از تکنیک چاپ سیلک، زیر تمام قسمت‌های رنگی یک لایه رنگ سفید سیلک چاپ شود و رنگ‌ها روی این لایه چاپ شوند. در این صورت همان جلوه‌ای را خواهند داشت که اگر روی مقوا سفید چاپ شوند دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله ((جطور بسته بندی کرافت جذاب‌تری داشته ‌باشیم؟)) رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *