ماجراجویی در دنیای بسته بندی

نچرال کرافت

۷ شهریور ۱۴۰۰
administrator پک باز

نچرال کرافت (NATURAL KRAFT) نوعی مقوا کرافت است که ۱۰۰ درصد از الیاف ویرجین تولید می‌شود. الیاف ویرجین یا بکر الیافی هستند که با الیاف کاغذ بازیافتی (آخال) ترکیب نشده‌اند. البته این موضوع ممکن است موجب شود تصور کنید استفاده از نچرال کرافت آسیب جبران ناپذیری به طبیعت وارد می‌کند. اما اینگونه نیست. زیرا این الیاف از مزارع درخت که به همین منظور ساخته شده‌اند تامین می‌شود. یعنی درختی از درختان جنگل بریده نمی‌شود.

نچرال کرافت یک مقوا بهداشتی است

استفاده از الیاف ویرجین در تولید نچرال‌کرافت موجب تولید یک مقوای ۱۰۰ درصد بهداشتی می‌شود. زیرا الیاف بازیافتی همیشه درصدی از آلودگی را با خود دارند.

رنگ نچرال کرافت طیف‌هایی از رنگ قهوه‌ای است که رنگ طبیعی مقوا است. در حقیقت مقواهای سفید به واسطه استفاده از مواد شیمیایی سفید کننده که با الیاف ترکیب می‌شود سفید می‌شوند. بنابر این مقوا نچرال‌کرافت علاوه بر اینکه بهداشتی است. حاوی مواد شیمیایی نیز نیست. این مقوا بهترین گزینه برای تولید بسته بندی مواد غذایی است که با غذا تماس مستقیم دارند. مانند جعبه پیتزا، جعبه سوخاری و جعبه همبرگر.

کاربرد نچرال کرافت در تولید بسته بندی

مقوا نچرال کرافت زیردست محکمی دارد. یعنی یک مقوا نچرال‌کرافت ۳۰۰ گرمی، جنس سخت‌تر و الیاف محکم‌تری نسبت به یک مقوا ایندربرد ۳۰۰ گرمی دارد. شاید بتوان گفت سختی آن برابر با مقوا ایندربرد ۴۰۰ گرمی است. این موضوع موجب می‌گردد کار طراحی استراکچر بسته بندی را آسان‌تر شود. از طرفی موجب تولید بسته بندی با قیمت مقرون به صرفه می‌گردد. زیرا با پرداخت مبلغ کمتر مقوای محکم‌تری به دست می‌آید.

بسته بندی جذاب‌تر با نچرال‌کرافت

مقوا کرافت مقوای مناسبی برای بسته بندی محصولات برگرفته از طبیعت است. محصولاتی نظیر چای، ادویه‌، نان، آجیل، لوازم چوبی و … در بسته بندی نچرال کرافت جذابیت بیشتری برای مصرف کننده ایجاد می‌کنند.

موضوع دیگری که موجب جذابیت بسته بندی با این مقوا می‌شود. جلوه بیشتر بسته بندی در شلف فروشگاه است. یک بسته بندی کرافت در میان انبوهی از بسته بندی های تولید شده با مقوا سفید به خوبی جلب توجه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *