ماجراجویی در دنیای بسته بندی

۱۰ بسته بندی خلاقانه

۳ آذر ۱۴۰۲
administrator پک باز

بسته بندی خلاقانه به ماهیت بازاریابی بسته بندی اشاره دارد. نقش بسته بندی محافظت از کالا و فراهم کردن سهولت استفاده برای مصرف کننده است. همچنین نقش یک فروشنده خاموش را بازی می‌کند. و این با خلاقیت رابظه مستقیم دارد. یک بسته بندی خلاقانه و خوب، خاموش نیست. بلکه دائم در حال ایجاد سر و صدای بصری برای جلب مشتری بالقوه است. این یک جنبه خلاقانه و عجیب از بازاریابی است. در هنگام خرید ممکن است با طرح و شکلی خلاقانه و درخشان از بسته بندی مواد غذایی مواجه شوید. یا بسته بندی خلاقانه یککالاهای آرایشی و بهداشتی. یا بسته بندی دارویی. در ادامه ۱۰ بسته بندی خلاقانه را خواهید دید. مطمئناً شگفت زده خواهید شد:

آب معدنی

بطری آب معدنی

این بسته بندی خلاقانه را ببینید. تا دریابید چگونه در یک بازار پر رقابت چون آب معدنی در اروپا، باز هم  می‌توان شاهد یک موفقیت اصیل بود.! همان‌طور که می‌بینید این بطری آب معدنی با یک برجستگی به شکل کوه یخ در انتهای بطری ایجاد تمایز کرده‌است.

بسته بندی چای کیسه‌ای

کیسه‌های چای به صورت پیراهن در چوب لباسی بسته بندی شده‌اند. این طراحی بسته بندی خلاقانه چای کیسه‌ای آغازی بود برای ورود بسته بندی چای به مسابقه‌های بسته بندی.

بسته بندی چای کیسه ای
بسته بندی ادویه

بسته بندی ادویه

فلفل و نمک به شکل باتری بسته بندی شده‌اند. نگویید که اگر در هایپرمارکت در بخش ادویه‌ها این بسته‌بندی خلاقانه را ببینید متعجب نمی‌شوید. و بی‌درنگ دست به سمت آن دراز نمی‌کنید. چون باور نمی‌کنم.

مطمئن هستم استراتژی گاو بنفش حتمن کار می‌کند.

بطری شیر سویا

بطری شیر سویا به شکل پستان گاو طراحی شده‌است. تا ذهن آنهایی که فقط شیر گاو می‌نوشند را متقاعد نماید آن را امتحان کنند. من که متقاعد شدم! شما چطور؟

بطری خلاقانه
جعبه خلاقانه آدامس

بسته بندی آدامس

بسته آدامس به شکل فک دایناسور طراحی شده تا نشان دهد با جویدن آدامس، فک شما به اندازه فک یک دایناسور قوی خواهد شد. این طراحی بسته بندی برای کودکان جذاب است.

بطری شیر

بطری شیر بر اساس تایپوگرافی طراحی و تولید شده. یعنی شما کلمه MILK را در قفسه یخچال فروشگاه می‌بینید نه یک بطری شیر به شکل متداول.

بطری خلاقانه شیر
بسته بندی خلاقانه هدفون

بسته بندی هدفون

طراحی بسته بندی هدفون به شکل صورت‌هایی با احساسات مختلف حتمن شما را دعوت به تماشای این چهره‌ها می‌کند. حتی اگر در آن لحظه تصمیم به خرید هدفون نداشته‌باشید.

بسته بندی لیف

این جعبه های لیف حمام هر مخاطبی را به سوی خود جلب می‌کند.

بسته بندی خلاقانه لیف
بطری خلاقانه مشروب

بطری مشروب

مشروب الکلی تکیلا یکی دیگر از ۱۰ بسته بندی خلاقانه است. که از بطری به شکل تفنگ استفاده کرده تا نشان‌دهده تاثیر سریع تکیلا باشد.

بسته بندی بطری

مخاطب با خرید شراب در این بسته بندی چوبی، بعد از مدتی طبقه‌هایی برای نگهداری شراب در خانه خواهد داشت. در حقیقت یک بسته بندی چندبار مصرف دارد.

بسته بندی خلاقانه شراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *